Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj succesioral expertiza topo
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj succesioral expertiza topo

Buna ziua !
Daca sunteti amabil a va rog sa-mi spuneti daca pentru iesire din indiviziune cu anumite imibile din parcele comune care vor fi dezmembrate si la care sunt mai multi copartasi este imperios necesara o expertiza topo ?
Eu asi dori sa evit aceasta expertiza topo, pentru a evita costul financiar expertizei topo, destul de mare.
Va multumesc pentru amabilitate !
BUNA SEARA
ASI DORI S-A VA INTREB CARE AR PUTEA FI CELE MAI BUNE OBIECTIVE CE S-AR PUTEA FIXA PENTRU O EXPERTIZA TOPO ?

VA MULTUMESC ANTICIPAT !

CARE ESTE TERMENUL LEGAL DE DEPUNERE A UNEI CERERI
RECONVENTIONALE ?

SI DACA SE POATE DEPUNE LA AL TREILEA TERMEN DE LA INCEPUTUL PROCESULUI SI TOTODATA DACA SE MAI POT PROPUNE PROBE ?

VA MULTUMESC !
obiective?
de exemplu:
"avand in vedere Ordinul Directorului General al ANCPI nr. 108 privind aprobarea Regulamentului de avizare, verificare şi recepţie a lucrărilor de specialitate din domeniul cadastrului, al geodeziei al topografiei, al fotogrammetriei şi al cartografiei publicat in MO 223/9.IV.2010 - sa solicite expertul receptia tehnica a planului redactat la OCPI."