Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... nu mi s-au luat doua probe de sange
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

nu mi s-au luat doua probe de sange

am fost oprit de oprit de politia locala. am fost la spital si mi sa luat o proba de sange. pot sa imi recuperez permisul.din cate stiu eu trebuia sa ma opreasca politia de circulatie sau macar sa o cheme pentru a o sesiza ,parca asa spune lege ce trebui sa fac. multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
la aparatul etilotest cat ti-a iesit?
Daca masura a fost luat de politia comunitara si nu are avizul necesar pentru activitati de circulatie rutiera,formulati plangere penala la parchetul competent teritorial,impotriva agentului constataor pentru infractiunea de abuz in serviciu,prev.de art.246 c.pen.
1,05
la 1.05 iti iese aprox 2%o...e mare tare...eu am av 0.4 si mi,a iesit in sange 1,20-1,30 in scadere...