Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale stopaj la sursa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

stopaj la sursa

ce anume cuprinde stopajul la sursa la o societate comerciala, ce contributii ?
Contributiile retinute de la asigurati si nevirate la bugetele publice cum sunt CAS individual de 10,5%, CASS de 5,5%, contributia de somaj de 0,5%
Adaugati si impozitul aferent salariului !!
Conform noilor reglementari privind evaziunea fiscala, constituie stopaj la sursa si TVA-ul aferent incasarilor cu numerar ( bonuri fiscale, chitante )