Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Bani pe INTERNET
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Bani pe INTERNET

As dori sa aflu cat de legala este treaba cu site-urile care platesc pentru clic-uri. Chiar nu li se poate face nimic? Pentru ca mie personal mi se pare o mare "fraiereala" (din propria experienta)...
Ati dat si d-voastra clikuri pe aceste situri?
V-a aratat ca a-ti acumulat ceva bani,mai precis $?
si mai de parte ce s-a intimplat?nu vi i-a dat nimeni?
sau cum v-a pacalit?
V-a obligat cineva sa faceti acest lucru?
sau a-ti platit d-voastra ceva bani?
lamuriti-ne cum e o "marea fraiereala" in ce sens?
Va intreb pentru ca am un nepot care vine mine si ma roaga sa-l las o juma de ceas la calculator..,cred ca da asta face si el..da clikuri:D
iulia53, utilizator
Eu am cativa amici care chiar da clikuri si au ridicat ceva bani, dar trebuie sa fiti foarte atenti pe ce site-uri intrati pt ca multe sunt scam-uri (site-uri care nu platesc), eu activez pe 2 de incredere, nu am ajuns inca sa cer plata, incerc si vad ce iese, daca ma platesc este ok, voi continua, daca nu, cel putin nu am investit bani.
Adevarul este ca din cele serioase care chiar platesc, nu se aduna multi bani, pt un site pe care dati 4 clikuri zilnic, la un cent?clik, se plateste 1 cent, pe luna cam 1,2 dolari, daca sunteti pe 4 site-urio serioase, strangeti cam 5 dolari aproape lunar, vb este sa si plateasca.
Dar repet, mare atentie cu site-urile scam, sunt multe si dau teapa,