Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturier / chitantier cu 2 file e OK?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturier / chitantier cu 2 file e OK?

Buna ziua,
Pt contabilitatea in partida simpla pot folosi facturiere/chitantiere cu 2 file ? Pana acum ma feream de ele dar mi-am dat seama ca nu am de ce. Practic exemplarul care ramane la mine il indosariez si basta, cotorul il pastrez gol.... (eventual cu cele anulate in el).
Ce ma sfatuiti?

delia motoasca
da, este ok cu 2 exemplare, mai ales ca nu se justifica un al treilea. al 3-lea exemplar e de obicei utilizat la societatile cu mai multi salariati si mai multe birouri/compartimente
multumesc mult!

delia motoasca