Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se acorda CO pentru perioada de absenta nemotivata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se acorda CO pentru perioada de absenta nemotivata?

Buna ziua,

Va rog frumos sa imi spuneti daca in cazul in care un salariat nu s-a prezentat la serviciu 1 luna, s-a intrunit comisia disciplinara, i s-a desfacut contractul de munca disciplinar are dreptul la zile de concediu de odihna pe perioada in care nu s-a prezentat la serviciu pana la data inregistrarii deciziei la ITM.

Va multumesc foarte mult pentru ajutorul Dvs.
la calculul concediului de odihna intra numai perioada de activitate propiu zisa. CIM in perioada absentelor nemotivate a fost suspendat. lipseste munca nu primesti salariu, nu beneficiezi de concediu de odihna.
Va multumesc fosrte mult.