avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... S-A AMANAT PRONUNTAREA LA CONTESTATIA TITLULUI ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

S-A AMANAT PRONUNTAREA LA CONTESTATIA TITLULUI EXECUTORIU

Am depus contestatie la titlul executoriu international.Ieri trebuia sa fie pronuntarea dar s-a amanat pt 08.06.2010.imi tb un certificat de grefa dar dureaza 3 zile sa mi-l elibereze.ce pot face?am nevoi de o dovada a amanarii cat mai urgent!!!!!!!!!!!!!!!
Cel mai recent răspuns: allyna , utilizator 16:07, 1 Iunie 2010
Nu ati precizat pe rolul carei instante se afla dosarul.
Cred ca o copie legalizata a incheierii de amanare a pronuntarii va este mult mai folositoare decat certificatul de grefa.
Av. Mihai Vaduva
Dosarul este la tribunal.pentru copie tb sa mai platesc vreo taxa?timbru?multumesc anticipat!
Se achita o taxa de 1 lei pentru legalizarea actului din dosar.
Taxa este per copie legalizata.
Trebuie sa faceti si o cerere prin care sa solicitati eliberarea unei copii legalizate a incheierii.
Multumesc.Dar,avand in vedere ca ieri tb sa se pronunte si s-a amanat, maine pot solicita aceasta copie?O si primesc?Sau la noi dureaza...........

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copie de pe minuta milan92 milan92 La judecatorie am cistigat un proces in urma caruia piritul trebuie sa-mi plateasca 5000 lei.Piritul a facut recurs,dar recursul a fost respins de tribunal ca ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva sorincapitanescu sorincapitanescu Buna ziua, O hotarare irevocabila data in ultima instanta de Curtea de Apel Bucuresti imi poate fi trimisa in forma redactata la domiciliul meu daca fac ... (vezi toată discuția)
Acelasi proces de doua ori lilicrin lilicrin Se pot unii cumva cele doua procese? Se poate unul din ele anula? Daca se poate anula pentru ca este deja un proces pe rol identic ce lege imi vine in ajutor ... (vezi toată discuția)