avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA noi reglementari TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

noi reglementari TVA

Caut proiectul de Ordonanta sau ordonata cu privire la palta TVA aferent achiz.intracomuitare, registrul contrib.care fac operatiuni intracomunitare care ar intra in vigoare de la inceputul lunii Iunie ma poate ajuta cineva....
Cel mai recent răspuns: nicolpa , utilizator 12:30, 2 Iunie 2010
[ link extern ]

cititi si nota de fundamentare :

[ link extern ]


Ultima modificare: Marți, 1 Iunie 2010
Magda Staicu, Consultant fiscal
Eu nu inteleg exact la ce se refera.Adica se plateste TVA la intrarea produselor in tara,ca la import?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inscriere in registrul operatorilor intracomunitari crysfresh crysfresh Buna ziua.Intrebarea mea este urmatoarea: Sant Intreprindere Individuala platitor TVA.Doresc sa efectuez o achizitie intracomunitara mai mica de 10.000 ... (vezi toată discuția)
Importuri extracomunitare(china) marinelacristea marinelacristea Se plateste TVA, in momentul intrarii in tara, pentru subansamblele ce urmeaza a deveni produse finite in Romania? (vezi toată discuția)
Am voie sa fac import/achiz.intracom?? Victorius Victorius Buna ziua, Mi am deschis recent o firma cu activitate principala 4791 - vanzari prin internet, si as dori sa aduc marfa din UE dar si din afara UE. Pot face ... (vezi toată discuția)