Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA noi reglementari TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

noi reglementari TVA

Caut proiectul de Ordonanta sau ordonata cu privire la palta TVA aferent achiz.intracomuitare, registrul contrib.care fac operatiuni intracomunitare care ar intra in vigoare de la inceputul lunii Iunie ma poate ajuta cineva....
[ link extern ]

cititi si nota de fundamentare :

[ link extern ]

Magda Staicu, Consultant fiscal
Eu nu inteleg exact la ce se refera.Adica se plateste TVA la intrarea produselor in tara,ca la import?