avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită intarziere plata rata leasing
Discuție deschisă în Executare silită

intarziere plata rata leasing

Am o masina in leasing pe firma. Este platita 75% dar nu am mai putut sa platesc ultimele 3 rate si am primit scrisoare sa predau masina in 72 de ore. Mai pot face ceva sa trag de timp? Peste 7 zile voi incasa niste bani si pot plati toata restanta.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters71920 , utilizator 15:15, 1 Iunie 2010
contactati firma de leasing telefonic, prin email si scrisoare recomandata cu AR, si propuneti-le un termen de plata .
luati legatura cu cei de la societatea de leasing pentru a negocia aceasta situatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Leasing masina mierloiu mierloiu buna ziua sunt un posesor al unui logan luat in leasig in luna martie a acestui an mai acum vreo 2 luni am intarziat cu plata ratelor .am inceput sa mai ... (vezi toată discuția)
Somatie executare leasing auto Savagabi Savagabi In septembrie 2008,am achizitonat prin leasing auto un autoturism logan.Pana in luna mai 2009 am achitat toate ratele la zi ,dar din cauza situatiei economice ... (vezi toată discuția)
Insolventa adibarbu27 adibarbu27 buna ziua ! am un srl 2 asociati suntem in incapacitate de palta de cateva luni, datorii la finante 13.000lei, furnizori 48.995 din care 46.670catre o firma de ... (vezi toată discuția)