Forum Discuţii juridice Executare silită intarziere plata rata leasing
Discuție deschisă în Executare silită

intarziere plata rata leasing

Am o masina in leasing pe firma. Este platita 75% dar nu am mai putut sa platesc ultimele 3 rate si am primit scrisoare sa predau masina in 72 de ore. Mai pot face ceva sa trag de timp? Peste 7 zile voi incasa niste bani si pot plati toata restanta.
Multumesc!
contactati firma de leasing telefonic, prin email si scrisoare recomandata cu AR, si propuneti-le un termen de plata .
luati legatura cu cei de la societatea de leasing pentru a negocia aceasta situatie.