Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... cum se infiinteaza un PFA - comercializare produse ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

cum se infiinteaza un PFA - comercializare produse hand made proprii

Am citit pe unele site-uri cum ca nu poti infiinta un PFA daca nu ai o diploma de absolvire al unui curs de specialitate sau carte de munca care sa ateste ca ai lucrat in domeniul respectiv. Eu doresc sa infiintez un PFA pentru a putea sa comercializez obiecte handmade ( bijuterii unicat, nu de serie), dar nu am studii de specialitate, este doar un hobby. Puteti sa-mi spuneti sub ce forma pot comercializa astfel de lucruri, ce fel de societate sa infiintez pentru a fi in regula? Va multumesc anticipat pentru raspuns. Adriana Ionescu
~ Conținut șters la cerere ~
Buna seara !
Am si eu o intrebare daca se poate .
Ai reusit sa infintezi pana la urma un PFA ? imi poti da si mie cateva detalii sau imi poti spune etapele prin care ai trecut ?