avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 837 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

indemnizatie crestere copil

buna ziua...va rog sa ma ajutati pentru a intelege cateva nelamuriri
1.anterior nasterii copilulu am fost 6 luni in Cic cu alt copil si 6 luni servici ...cum se calculeaza indemnizatia 85 la suta din ce? din indemnizatia de la primul copil sau venituri anterioare nasterii primului copil?
2.pot intra in activitate pt 6 luni si apoi sa intru in CIC sau exista limite.
multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil fechita fechita buna ziua...va rog sa ma ajutati pentru a intelege cateva nelamuriri 1.anterior nasterii copilulu am fost 6 luni in Cic cu alt copil si 6 luni servici ...cum ... (vezi toată discuția)
Daca mama intra din cic1 direct in prenatal, tatal mai poate bebeficia de luna obligatorie de concediu paternal? AM13 AM13 Buna ziua, Am si eu o intrebare despre concediul obligatoriu de 1 luna a celuilalt parinte, a sotului meu, daca imi puteti raspunde va rog frumos. Am ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere al doilea copil ardnaxela ardnaxela Buna ziua, Am o mare problema .Sunt insarcinata cu al doilea copil si voi naste la aprox. o luna dupa incheierea concediului de crestere a primului ... (vezi toată discuția)