Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum Trebuie sa procedam?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum Trebuie sa procedam?

Cum se procedeaza daca :avem construita casa in baza autorizatii constructie din 1971,pe un teren in care suntem mostenitori legali in baza unui act notarial.Pe acest teren in anul 1996 a fost emis Titlul de propietate inca pentru 4 mostenitori.Unul din cei 4 mostenitori au solicitat terenul format din 2 parcele pe care este amplasata casa noastra,dovedita cu acte si expertize in instanta,si la castigat definitiv si irevocabil.
Buna ziua !
Documentele trebuie vazute de un avocat pt ca numai dupa ce se consulta toate actele existente se poate da un raspuns la obiect , mai ales ca exista deja o hotarare definitiva si irevocabila emisa in acest sens ... Ati uzat toate caile legale de atac impotriva acelei hotarari ?