Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... montare centrala de apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

montare centrala de apartament

Ptr montarea unei centrale termice de apartament cati vecini/proprietari trebuie sa-si dea acordul? Toti sau doar cei care au apartamente invecinate? exista vreun model de acord pe net?
Nu trebuie sa-si dea acordul decat vecinii limitrofi (sus, jus, stg. dr.).
Luati legatura cu presedintele de asociatie, stie care este temeiul legal si cum se procedeaza.
procmarci a scris:

Nu trebuie sa-si dea acordul decat vecinii limitrofi (sus, jus, stg. dr.).
Luati legatura cu presedintele de asociatie, stie care este temeiul legal si cum se procedeaza.

Multumesc ptr raspuns. Ca o paranteza, presedintele asociatiei nu prea stie pe ce lume traieste dar ...