Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... cesiune parti sociale in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

cesiune parti sociale in insolventa

Dupa deschiderea procedurii insolventei asociatii debitoarei mai pot instraina partile lor sociale in mod legal?
nu, partile sociale sunt indisponibilizate prin hotarirea instantei ce solutioneaza cererea de insolventa.
in baza carui articol?
hanibal a scris:

Dupa deschiderea procedurii insolventei asociatii debitoarei mai pot instraina partile lor sociale in mod legal?

DA
art care interzicea acest lucru a fost abrogat