Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

este legal ca soacrä-mea sä inainteze dosarul pentru divort cu un duplicat al certificatului de cäsätorie cänd originalul se aflä la mine?
da.
cum sa inainteze divortul? pt ea sau pt fiica ei maritata cu dvs? ca ea poate inainta divort numai pt ea. si poate folosi un duplicat fara probleme.
buna ziua . daca soacra dvs. a fost mandata de catre fiica dansei sa inainteze in numele ei actiunea de divort si eventual sa o reprezinte in instanta, dansa poate depune la dosar un duplicat al certificatului de casatorie, in lipsa exemplarului original.
Multumesc pentru räspuns dar sotia si soacra au luat legätura doar telefonic cäci noi locuim in Austria
pentru fiica care este cäsätoritä cu mine