Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Duplicat certificat de casatorie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Duplicat certificat de casatorie

Buna soacra mea are nevoie de duplicat la certificatul de casatorie deoarece acum 35 de ani a divortat si sotul a luat originalul in prezent fostul sot este decedat .soacra vrea sa bage centrala iar cei de la gaz ii cer certificatul de casatorie cum putem intra in posesia umui duplicat
In vederea eliberarii unui duplicat dupa certificatul de casatorie va trebui sa va deplasati la biroul de Stare Civilă a Primăriei unde s-a eliberat originalul şi completati o cerere pentru eliberarea unui duplicat.
In cerere ca motiv precizati pierderea originalului. Atasati copia actului de identitate si eventual daca mai detineti o copie a certificatului de casatorie ar fi perfect dar nu obligatoriu.