Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale forfetar sau nu
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

forfetar sau nu

Pentru o firma nou infiintata sau cum se mai numeste START UP in acest caz se aplica acest impozit forfetar.Va multumesc.
Daca este infiintata in 2010 nu.
Impozitul minim se plateste pe baza activitatii anului precedent. Deci, firma nou infiintata nu plateste impozit.
Eu am infiintat in februarie 2010 un SRL iar contabilul mi-a spus ca trebuie platit impozit forfetar. Am apucat sa platesc pe o luna. Imi pot recupera banii in vreun fel. Firma nu a avut profit pana acum.
Va multumesc.