Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... asigurarea rca
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

asigurarea rca

nush qm se poate in Romania asta...da cred k numai aici e posibil asa cva!
dupa ce fusei lovit de un taximetrist...doar mici avarii(un far,o semnalizare si putin capota indoita)...legea zice nah...mergem si omu isi recunoaste vina...facem intelegere amiabila!...ca si facut...mergem,facem intelegerea...constatarea...si gata...fusei indrumat catre un anumit service sa pot sa imi repar masina pe asigurarea lui!M-am dus...am lasat masina...mi.au reparat.o si in mom knd trebea sa primesc acceptu de plata...MI S.A RESPINS dosaru!taximetristu avea actele in regula...io la fel...ba chiar mai mult...a mers cu mine de 2ori la sediul frmei de asigurari explicand ca a fost de vina si ca asa s.a intamplat!dupa alte masuratori ale masinilor de catre vreo 5inspectori se cam convinsese ca asa e si ca ar tre sa plateasca..dar...nah...in romania....mi s.a refuzat iar dosaru spunandu.mi k singura treaba pe care pot sa o mai fac e sa ii dau in judecataX-(!motivul respingerii dosarului de 2 ori este ca dinamica accidentului cica nu coincide cu cele declarate!X-(suma reparatiei este de 1100ron si nush ce ar trebui sa fac...sa ma judec cu ei pentru 1100ron sau sa mi platesc io reparatia si sa mi vad de treaba ca romanu' care pune capul in pamant rusinat#-o
Va multumesc pentru mesaj!Primul pas concilierea,a esuat,dupa cum am spus am incercat de mai multe ori sa vorbesc cu ei,chiar si cu directoru,dar se pare ca nu are timp!Acu asta incerc sa gasesc un avocat care sa ma indrume si sa mi i spuna care snt pasii si ce acte trebuie pentru a merge mai departe!
asiguratorul este obligat sa elibereze o copie a raportului de expertiza efectuat??
astazi o sa aflu:D!o sa merg sa cer o copie a dosarului si binenteles a expertizei...aq sa vedem daca imi da sau nu:D
ok, astept, ma intereseaza si pe mine...sa stiu in detaliu de ce a fost refuzat dosarul....
Da!