avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1037 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre desfiintarea unui loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre desfiintarea unui loc de munca

Pot desfiinta un post de exemplu muncitor necalificat pe care am angajata o persoana care momentan si-a solicitat concediu fara plata o luna de zile?
Cel mai recent răspuns: FLORIN VASILIU , Consultant resurse umane 15:36, 3 Iunie 2010
Doriti sa restructurati postul angajatei pentru ca a solicitat concediu fara plata o luna de zile ? Daca este o "cauza reala si serioasa" cu siguranta puteti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restructurare post ANGAJATII ANGAJATII Buna ziua ! M-am intors din concediu crestere copil, iar acum dupa ce au expirat cele 6 luni de munca dupa reintoarcere, am fost amenintata ca se va ... (vezi toată discuția)
Concediere simona.elisa simona.elisa BUNA ZIUA, daca o salariata a fost concediata prin restructurarea postului , fiind vorda de post de sef de sectie , si i sau acordat toate drepturile , dar ... (vezi toată discuția)
Model adresa reangajare salariatu dupa restructurare post anymaryh anymaryh Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un model de adresa catre un salariat, caruia i-a fost restructurat postul, prin care sa specificam ca vrem sa-l reangajam. ... (vezi toată discuția)