Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... tot noi
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

tot noi

sall dragilor.ce bine ar fii fost sa ne putem lungii cu vorba pe forum dar.... asa ca ma limitez si va spun ca ce-mi doresc eu mie si piciului meu sa va dea D-zeu si voua si celor dragi,deci intru in subiect si va rog sa-mi spune-ti si mie ce inseamna " cu atac odata cu fondul"
multumesc si
Adica unirea exceptiei cu fondul, sau admiterea sau respingerea unei exceptii sau Incheierea de sedinta, dupa caz, poate fi atacata numai dupa pronuntarea hotararii odata cu atacarea sentintei instantei de fond, respectiv printre motivele de apel/recurs, dupa caz, puteti invoca si motive de nelegalitate sau netemeinicie a admiterii/respingerii exceptiei sau a continutului Incheierii de sedinta, dupa caz. ;)