avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2011 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Deschiderea unui sediu in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Deschiderea unui sediu in bloc

As dori sa stiu daca se poate deschide sediu unei firme in bloc daca nu toti locatarii sunt de acord sa semneze formularul
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 12:03, 7 Iunie 2010
Pentru sediu in bloc va trebuie
- avizul comitetului executiv al asociatiei de proprietari (semnatura si stampila presedinte)
si
- acordul vecinilor direct afectati (sus-jos, palier).
depinde care este obiectul de activitate..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acord asociatie proprietari si vecini. Roxie Roxie Buna seara. Pentru infiintarea PFA printre actele necesare este nevoie de acordul vecinilor si al asociatiei de proprietari. Care din vecini trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Refuzul presedintelui asociatiei de proprietari sa semneze sarbu_robert sarbu_robert Buna ziua, Problema sta in felul urmator La parterul unui bloc am un magazin care functioneaza din anul 2005, acum s-a schimbat conducerea asociatiei de ... (vezi toată discuția)
Societati comerciale in blocuri de proprietari laurentiuo laurentiuo am cumparat un apartament intr-un bloc construit recent. in momentul cand l-am cumparat nu exista formata asociatia de proprietari. acest apartament l-am ... (vezi toată discuția)