Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reluare activitate dupa CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reluare activitate dupa CIC

As vrea sa stiu daca la reluarea activitatii dupa revenirea din CIC se mai sustine vreun test sau se aplica direct art.17(1) din Legea 330/2009 pentru o salariat cu CIM.
Cf CCM unic la nivel national, dupa reluarea activitatii nu puteti fi concediata timp de 6 luni pentru necorespundere profesionala, intrucat aceasta perioada este considerata de readaptare profesionala. (art. 76(3) din CCMUN)