Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... martorii intr-un proces penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

martorii intr-un proces penal

Buna ziua,

Sotul, parintii si socrii pot fi trecuti si audiati ca martori intr-un proces penal?

Va multumesc atat celor care mi-au raspuns pana acum, cat si celor care o vor face de acum inainte.
Sotul, rudele apropiate ale invinuitului sau inculpatului nu sunt obligate sa depuna ca martori. (nu sunt obligate insa daca vor...pot depune marturie)
Organele judiciare vor aduce aceasta la cunostinta persoanelor aratate mai sus.
Mult succes
av.M.Hornea
Mihaela Hornea, Avocat