avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Am o fetitä näscutä in Austria,tatäl Austriac,am divorzat de comun acord,fetita rämine la mine,eu am hotärit sä-mi reiau numele de fatä,iar fata rämine cu numele tatälui si ne intorcem in Romämia,fetita are pasaport Austriac.Intrbarea este;TREBUIE SÄ RENUNTE LA CETÄTENIA AUSTRIACÄ CA SÄ-I FAC PASAPORT ROMÄNESC SAU PRIMESTE CETÄTENIA ROMÄNÄ LÖCUIND IN ROMÄNIA? TREBUIE CA TATÄL FETITEI SÄ FIE DE ACORD?........MULTUMESC ANTICIPAT#-o
Cel mai recent răspuns: anita18@gmx.at , utilizator 09:28, 10 Iunie 2010
Da bine si ce ar insemna asta mai pe detailat ,trebe sä traduc toate documentele in romäneste si sä incep un nou proces?,cum rämäne cu pensia alimentarä dacä eu schimb cetatenia fetei,cum procedej dupä dacä fostul nu pläteste pensia?.Multumesc#-o
nu trebuie sa renunte .
trebui declarat in Romania nasterea fetitei si ea primeste si cetatenie Romana.
Fostul mä tot amenintä cä dacä n-am sä-l las sä vadä fata nu-mi pläteste pensia alimentarä,si cä pot sä-l dau in judecatä,el spune cä atunci va cere sä se facä procesul in Austria fiincä in Romänia existä coruptie si nu are incredere in justitia romänä,si atunci o sä vadä dacä eu am sä-mi permit ca procesul sä aibä loc in Austria.#-o

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incredintare minor ruxandra2011 ruxandra2011 Buna ziua, am un baietel de 3 ani, nu sunt casatorita cu tatal lui. Eu si copilul avem cetatenie austriaca, domiciliul deasemenea in Austria, unde s-a nascut ... (vezi toată discuția)
Stabilire paternitate dodonica dodonica In timpul unei casatorii dintre o femeie de cetatenie romana si un barbat de cetatenie austriaca sa nascut un copil in Austria care a dobindit cetatenie ... (vezi toată discuția)
Divort julio julio Sint romäncä,träiesc de 3 ani in Austria,cäsätoritä cu un cetätean Austriac,am o fetitä de 6 luni näscutä aici si este Austriacä. Dacä mä intorc ... (vezi toată discuția)