avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cum aflu persoana care ma suna,daca are numar de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cum aflu persoana care ma suna,daca are numar de vodafone

buna.de 2 zile imi tot da un numar de vodafone mesaje intime si ma suna dar pe cand sa ii raspun tot timpul imi inchide.Am incercat sa il sun inapoi dar nu imi raspunde..si l`am sunat si de pe alte telefoane dar cand sa vorbeasca nu spune nimic.Imi face probleme in familie deoarece sunt casatorita si am 2 copii.Cum pot afla cine este utilizatorul acelui numar?Va rog sa ma ajutati daca stiti cum pot afla
Sesizati in scris furnizorul de servicii si solicitati datele persoanei pentru a redacta o plangere penala
Hartuirea este pana la urma pedepsita sau nu? Ca si eu am avut aceeasi problema.
Formulati o cerere prin care solicitati listingul apelurilor de la societatea dvs.de telefonie.
Hartuirea despre care vorbiti dvs.,nu este o infractiune incriminata in actualul cod penal.
Mai aveti posibilitatea, cea mai simpla,de a schimba numarul de telefon

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Telefoane anonime dunguta dunguta Probabil ca fiecare , din cand in cand , primeste cate un telefon , din greseala noaptea pe la ore mici .Nu le acorzi importanta dar cand acestea devin un ... (vezi toată discuția)
Hartuire prin telefon! ContSters102770 ContSters102770 Buna ziua! Imi cer scuze ca am gresit titlul ma refeream la [b]"Hartuire prin telefon" [/b]Imi cer scuze daca am gresit forumul! Am o problema si nu stiu daca ... (vezi toată discuția)
Apeluri telefonice de la un necunoscut lilianahristova lilianahristova Buna ziua,ma confrunt cu o situatie destul de neplacuta pentru mine si familia mea si as vrea sa aflu ce as putea face.Un individ suna incontinu,zi-noapte...., ... (vezi toată discuția)