avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sponsorizare politia rutiera
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sponsorizare politia rutiera

poate fi sponsorizata poiltia rutiera, avand in vedere legea 32/1994?
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 18:25, 8 Iunie 2010
cred ca da ;
Art. 4 - (1) Poate fi beneficiar al sponsorizării:
a) orice persoană juridică fără scop lucrativ, care desfăşoară în România sau urmează să desfăşoare o activitate în domeniile: cultural, artistic, educativ, de învăţământ, ştiinţific - cercetare fundamentală şi aplicată, umanitar, religios, filantropic, sportiv, al protecţiei drepturilor omului, medico-sanitar, de asistenţă şi servicii sociale, de protecţia mediului, social şi comunitar, de reprezentare a asociaţiilor profesionale, precum şi de întreţinere, restaurare, conservare şi punere în valoare a monumentelor istorice;

b) instituţiile şi autorităţile publice, inclusiv organele de specialitate ale administraţiei publice, pentru activităţile prevăzute la lit. a);

~~~
LEGE Nr. 218 din 23 aprilie 2002
privind organizarea şi funcţionarea Poliţiei Române
ART. 2
Activitatea Poliţiei Române constituie serviciu public specializat şi se realizează în interesul persoanei, al comunităţii, precum şi în sprijinul instituţiilor statului, exclusiv pe baza şi în executarea legii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente sponsorizare; beneficiar din strainatate Dia-Daria Dia-Daria Ce documente sunt necesare pentru sponsorizarea unei asociatii sportive din Franta? Rog monografie. Va multumesc frumos. (vezi toată discuția)
Pot fi sponsorizate manastirile? ENGFULL ENGFULL manastirile se incadreaza in art 4 din legea 32/1994 ? sunt persoane juridice fara scop lucrativ? (vezi toată discuția)
Se poate sponsoriza o persoana fizica? Cornelus11 Cornelus11 Vreau sa sustin un spectacol si am nevoie de sponsorizari, dar nu stiu daca o persoana fizice poate fi sponsorizata. (vezi toată discuția)