Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Termen de depunere raport expertiza
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Termen de depunere raport expertiza

Buna ziua,

In cat timp expertul trebuie sa depuna raportul de expertiza la judecatorie ?
Exemplu: expertiza a fost facuta pe 1 Iunie, urmatorul termen pentru partaj este pe 23 iunie...

Multumesc.
Raportul de expertiza trebuie depus la registratura judecatoriei cu cel putin 5 zile inainte de termenul de judecata.
In situatia in care raportul de expertiza nu se depune in termenul procedural, respectiv cu 5 zile inainte de termenul de judecata, aveti dreptul sa solicitati termen pentru a lua la constinta de continutul ei si sa formulati eventuale obiectiuni la urmatorul termen cand aceasta va fi pusa in disutia partilor.