Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vanzare active de catre o SC suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vanzare active de catre o SC suspendata

buna ziua!
SC mea si-a suspendat activitatea, insa mai are in patrimoniu un bun mobil pe care acum vrea sa-l vanda. care sunt modalitatile prin care se poate face aceasta vanzare?
multumesc!
Pe durata suspendarii, nicio forma de organizare comerciala nu poate avea activitate economica, nu poate obtine venituri si nu poate efectua plati.
In schimb, o societate a carei activitate este suspendata poate face incasari si poate efectua plati pentru serviciile anterioare suspendarii.