Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cumparare pe o societate suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cumparare pe o societate suspendata

Buna.M-ar interesa daca se poate achizitiona un auto pe o societate suspendata.Multumesc
Nu se poate .
Pe durata suspendarii, o societate comerciala nu poate avea activitate economica, in schimb poate face incasari si poate efectua plati pentru serviciile anterioare datei suspendarii.

In concluzie, nu puteti achizitiona masina respectiva.