avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cumparare pe o societate suspendata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cumparare pe o societate suspendata

Buna.M-ar interesa daca se poate achizitiona un auto pe o societate suspendata.Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 22:17, 17 Februarie 2013
Nu se poate .
Pe durata suspendarii, o societate comerciala nu poate avea activitate economica, in schimb poate face incasari si poate efectua plati pentru serviciile anterioare datei suspendarii.

In concluzie, nu puteti achizitiona masina respectiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare active de catre o sc suspendata monik monik buna ziua! SC mea si-a suspendat activitatea, insa mai are in patrimoniu un bun mobil pe care acum vrea sa-l vanda. care sunt modalitatile prin care se poate ... (vezi toată discuția)
Legal sa deschid/inchid firma din 3 in 3 luni bbn_1982 bbn_1982 Buna! Am o problema. Am o firma veche care anii trecuti a "mers" foarte bine avand o cifra de afaceri destul de mare. Anul acesta au scazut vanzarile plus ... (vezi toată discuția)
Societate suspendata STEFAN ALINA STEFAN ALINA O societate presteaza servicii de constructii, factureaza lucrarile apoi suspenda activitatea neasteptand receptia finala. Beneficiarul contesta lucrarile si ... (vezi toată discuția)