Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract prestari servicii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract prestari servicii

La incheierea unui contract de prestari servicii de consultanta nu s-au specificat conditiile de denuntare unilaterala a contractului. Contractul se prelungeste automat in fiecare an daca nici una dintre parti nu isi exprima dorinta de reziliere. Dar nu este mentionat nici un termen care trebuie respectat pentru notificarea intentiei de neprelungire a contractului. La fel, daca se doreste incetarea contractului in perioada de derulare a acestuia ce termen de preaviz ar trebui respectat din moment ce nu s-a specificat un anumit termen
incercati un preaviz de 15 zile.
Banuiesc ca din moment ce partea care a primit notificarea de denuntare cu preaviz, si a semnat ca este de acord nu va putea lua nici o masura juridica impotriva celeilalte parti ulterior
ramoser, utilizator