Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere cf art.61al. 1lit. a coroborat cu art.264 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere cf art.61al. 1lit. a coroborat cu art.264 lit.f din c.m

inainte de a contesta la Tribunal concedierea pe care o consider ilegala si am dovezi -1.rog detalii privind procedura .
2.daca firma trebuie anuntata( am scris un e-mail directorului ca as dori modificarea art in 55b din cm ,)si sa astept un raspuns care nu vine din partea lor.
Multumesc.FOARTE IMPORTANT PTR MINE
Daca suspendarea pe durata cercetarii disciplinare cf. 52alin.1 lit.a CM este inainte de data convocarii pentru cercetare disciplinara conform celor enumerate mai sus se
incalca art 267 al1 .
Care ar fi efectul daca se incalca?