Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prescriptie actiune paulina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prescriptie actiune paulina

buna ziua am si eu o nedumerire in cat timp se prescrie dreptul creditorilor de a introduce actiunea oblica sau actiunea pauliana....multumesc
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
multumesc:)