avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 220 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prescriptie actiune paulina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prescriptie actiune paulina

buna ziua am si eu o nedumerire in cat timp se prescrie dreptul creditorilor de a introduce actiunea oblica sau actiunea pauliana....multumesc
Cel mai recent răspuns: leonte28 , utilizator 23:33, 14 Mai 2007
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
In principiu 3 ani.te pui in locul debitorului si regulile sunt aceleasi.Termenul general este de 3 ani!
multumesc:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contracte Dia7 Dia7 Speta: Bunicii doresc sa transfere dreptul de proprietate asupra unui imobil nepotului. Fiul lor are un dosar de executare silita, nu lucreaza, nu detine ... (vezi toată discuția)
Instrainarea averii cu viclenie...! gigelas gigelas Un personaj,X,se casatoreste cu o femeie.Femeia are doua fete dintr-o casatorie anterioara.Locuiesc toti in casa femeii. Impreuna,convietuiesc 15 ani,timp ... (vezi toată discuția)
Cum scap de contractul de fidejusiune? Mihaela Nicolaescu Mihaela Nicolaescu Buna ziua. Sunt administratorul unei SC care a intrat in insoventa. Cu cateva zile dupa intrarea in procedura, am primit o citatie de la o societate creditoare ... (vezi toată discuția)