Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... firme fantoma - inselaciune?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

firme fantoma - inselaciune?

Impreuna cu alti colegi am achitat sume intr-un cont BCR, dupa care am descoperit ca am fost inselati. Cunosc numele si contul persoanei, impreuna cu doua numere de telefon mobil (nu cred ca numerele de mobil ajuta). Unde sa ma adresez ca sa pota avea date cu care sa demarez un proces, sau o dare in urmarire? Vad ca pentru problema mea nu am unde sa-mi incadrez tema. Sa inteleg ca situl asta este facut in dorul lelii?
:offtopic:
Cu scuzele de rigoare!
Daca dv nu stiti unde sa incadrati subiectul nu inseamna ca site-ul e facut in "dorul lelii".

Va considerati inselat; nu? Inselaciunea este o fapta penala - daca nu stiati aceasta nu e o problema - dar nu inseamna ca site-ul e facut in "dorul lelii".
Altfel spus, am mutat acest subiect la Drept penal...
Da, daca a postat aiurea...
Aveti dreptul de a depune plangere la politie.
Nu am inteles insa in ce a constat inselaciunea.
Pentru a obtine informatii pertinente,la obiect,ar fi bine sa detaliati situatia la care va referiti