avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... ridicare suspendare incompatibilitate
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

ridicare suspendare incompatibilitate

Buna ziua,
Poate cineva sa-mi spuna cum se deruleaza procedura de ridicare a suspendarii incompatibilitatii? Mai precis, daca printre utilizatori s-a aflat cineva in aceasta situatie. Concret, de ceva timp m-am suspendat pentru incompatibilitate si doresc sa revin. Care ar fi pasii de urmat si cam cat dureaza..Multumesc
Depuneti o cerere la barou. Facti dovada incetarii motivului de incompatibilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat stagiar suspendat la cerere-sfat theos_1406 theos_1406 Buna ziua!, multumesc deja anticipat celor care vor avea bunavointa sa arunce un ochi aici si sa si raspunda! Ma gasesc in situatia urmatoare: - 2001 ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitatea stagiarului ContSters106925 ContSters106925 Am sustinut examenul de primire in profesie si am fost admis in avocatura in septembrie 2009. Conform alin 1 a art. 24 din Regulamentul-cadru privind ... (vezi toată discuția)
Ajutati-ma sa urnesc bolovanul justitiei !!!!! roxxxxx roxxxxx Sa va spun pe scurt o poveste, si apoi sa imi spuneti, va rog daca am sau nu dreptate: M-am inscris sa avocat stagiar in Baroul Bucuresti in 2000; in decembrie ... (vezi toată discuția)