Forum Discuţii juridice Achiziţii publice raspuns CNSC
Discuție deschisă în Achiziţii publice

raspuns CNSC

cat timp are la dispozitie CNSC pentru a da raspuns pentru o contestatie?
In conformitate cu art. 276 din OUG 34/2006, Consiliul are obligatia de a solutiona contestatia in 20 de zile de la primirea dosarului. Media in anul 2009 conform rapoartelor CNSC a fost de 19 zile.
Citezmai jos art. 276
Art. 276. -
(1) Consiliul are obligatia de a solutiona contestatia in termen de 20 de zile de la data primirii dosarului achizitiei publice de la autoritatea contractanta. In cazuri temeinic justificate, termenul de solutionare a contestatiei poate fi prelungit cu inca 10 zile.
Va multumesc din suflet