Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CUMUL DE FUNCTII!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CUMUL DE FUNCTII!

In urma cu 3 ani am angajat un consilier juridic cu fractiune de norma(4 ore). La un moment dat responsabilul RUNOS din unitate a plecat si intrucat condsilierul juridic avea cursuri de inspector resurse umane a fost de acord sa-i dau decizie de cumul de functii , fara modificarea salariului. Cum se intocmeste in acest caz fisa postului...pentru ca responsabilitatile pe RUNOS sunt diferite de cele ca si consilier juridic.??
Se poate modifica fisa postului de consilier juridic prin adaugarea atributiilor IRU.