Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii legea 76/2010 modificare cod fiscal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

legea 76/2010 modificare cod fiscal

La articolul 55 alineatul (4), litera k1) se modifica si va avea urmatorul cuprins:
«k1) veniturile din salarii realizate de catre persoanele fizice cu handicap grav sau accentuat;»."
art. 55 prevede ca nu sunt venituri salariale. in acest caz daca am un salariat care are certificat de handicap inseamna ca nu ii mai retin nimic? pina acum era scutit doar de impozit. dar ca angajator mai retin ceva?
multumesc anticipat cui raspunde.
retineti celelalte obligatii, scutire are doar la impozitul pe salar!