Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... situatii financiare anuale
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

situatii financiare anuale

Asociatiile de locatari sunt obligate sa depuna bilant anual si daca da , unde se depune : la finante, registru comertului......?
Sunt obligate sa depuna situatiile soldurilor pasiv-activ semestrial, la primarie.
multumesc de raspuns, dar imi puteti spune unde se precizeaza aceasta?
Asociatiile de proprietari sunt obligate sa depuna situatii financiare tip bilant anual si semestrial daca tin/conduc contabilitatea in partida dubla.
Daca tin contabilitatea in partida simpla trebuie sa depuna situatia soldurilor de activ si pasiv semestrial nuami la primarie.
Gasiti reglementarile sau o parte din ele la inceputul acestui forum:
www.avocatnet.ro/content/for...