Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Banca si iar banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Banca si iar banca

Povestea mea este urmatoarea:

In aprilie 2007 am facut un card de credit la firma X(doar cu buletinul),in momentul respectiv(student fiind) lucram la o firma care dupa scurt timp a dat faliment.Am decis sa imi continui studiile si sa nu mai muncesc,automat am intrat in imposibilitatea de a plati creditul.Aveam pe acel card 5000 RON si acum trebuie sa dau 20.000 RON.Am inteles ca sa adaugat dobanda la dobanda.In acest moment doresc sa imi achit datoriile catre ei,dar nu am posibilitatea sa le ofer toata suma.Exista posibilitatea sa negociez cu ei valoarea sumei datorate?
carlosu, utilizator
Sigur ca puteti negocia suma. O puteti chiar esalona daca doriti.Si asta nu tine de contextul actual delicat, ci de faptul ca bancile vor cash inapoi si nu vor sa se erijeze in recuperatori de imobile sau cine stie ce altceva. Asa ca duceti-va la dansii si cu pertinenta veti obtine ceea ce doriti, sau aproape ceea ce doriti.