Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... noua angajare pe perioada concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

noua angajare pe perioada concediu de odihna

In situatia in care o persoana este cadru didactic si are concediu de odihna pe perioada verii, se poate incheia pe timpul concediului, cu un nou angajator, un contract individual de munca pe termen nedeterminat care o sa inceteze in momentul terminarii concediului de odihna? Sau poate o alta forma de contract de munca (conventie civila etc.)? Multumesc.
Da, este posibil incheierea unui nou c.i.m. pe durata CO ....Orice salariat are dreptul de a cumula mai multe funcţii, în baza unor contracte individuale de muncă, beneficiind de salariul corespunzător pentru fiecare dintre acestea.