Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... greseala de nume
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

greseala de nume

am cumparat un imobil anul trecut si mia gresit numele in loc de Popescu Cristian Mihai a trecut Popescu Cristian am fost sa mi fac buletinu si...... a spus ca nu este bun actu ma indrumat la judecatorie sa fac o cere de reparare de greseala.Daca nu mi aproba Presedintele ca nu a gresit ei ci avocata ce pot face? MULTUMESC#-o
Faceti o cerere de indreptare eroare materiala, in care sa specificati despre care greseala este vorba. Nu are importanta cine a gresit.
Va motivati in drept pe art.132 alin.pct.1 Cod procedura civila.
nu trebuie sa faceti nicio actiune in instanta.
mergeti la BNP unde s-a incheiat actul si solicitati sa rectifice.
am facut actul prin judecatorie
Ok, atunci trebuie sa solicitati indreptarea erorilor materiale.
Urmati sfatul de mai sus al @minodorei_sorian.