Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de intretinere

buna ziua
3 dintre farii mei au contract de intreinere ( mama decedata in 2006) unul din frati vor sa-mi cedeze contractul motivul fiind bonlav nu poate participa la intreinera casei
se poate transfera ? Ce actiune se poate lua in acest caz?
cu sinceritate
elena
Va poate vinde partea lui din imobil.
va multumesc
vreu sa mentionez ca nu sa facut cadastul, intabulare e.c.t
elena