Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... returnare produse cumparate online
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

returnare produse cumparate online

Buna ziua! sunt persoana fizica autorizata si am cumparat prin intermediul internetului 10 CD-uri cu acelasi joc. Am instalat jocul si am constatat ca nu pot sa il folosesc, desi am calculator care indeplineste cerintele jocului (am incercat pe mai multe calculatoare). Am returnat CD-urile, dar firma de la care am cumparat (monosit )refuza sa-mi inapoieze banii sau sa imi dea posibilitatea de a lua alt joc, pe motiv ca am fost avertizata ca pot sa inapoiez produsul numai daca este deteriorat. Va rog sa-mi spuneti daca in urma unui proces am castig de cauza Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns.
Va multumesc!
sunteti sigur ca firma exista si ca nu e doar o casuta postala?
~ Conținut șters la cerere ~
Puteti apela la Oficiul pentru protectia consumatorului, faceti dovada platii si a incompatibilitatii produsului cu sistemul de operare indicat.
~ Conținut șters la cerere ~