Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Comert Online
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Comert Online

Va rog sa ma ajutati cu o parere despre urmatoarea situatie:

Am cumparat un produs online pe care l-am returnat dupa 3 zile in baza prevederilor legale privind comertul de la distanta.Am dus produsul personal la magazin si in urma verificarii mi s-a transmis o factura de stornare pe valoarea initiala platita de mine la curierul postal.
Desi au trecut cele 30 zile invocate pentru returnarea banilor inca nu am primit suma mentionata pe factura stornatoare nici prin cont bancar nici prin mandat postal(metodele acceptate)
Ce este de facut si unde pot sa ma adresez ?Magazinul nu vrea sa dea relatii.
Va puteti adresa la Oficiul pentru Protectia Consumatorului .Vedeti toate informatiile aici
[ link extern ]
Faptul ca nu platesc ceva ce au facturat nu intra la frauda?
Incepeti prin a sesiza organele de control ale OPC-ului, asteptati sa vedeti care sunt masurile care le-au fost impuse si finalitatea acestora.