Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum verific daca angajatorul nu isi plateste datoriile ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum verific daca angajatorul nu isi plateste datoriile catre stat?

Am o suspiciunea ca angajatorul are probleme financiare si nu mai plateste datoriile pe care le calculeaza din salariu (somaj, sanatate, impozite....). Va rog sa-mi spuneti daca acest lucru ma afecteaza in cazul in care voi ramane in concediu de maternitate si ar trebui sa beneficiez de indemnizatia de la stat.
Va rog sa imi spuneti unde as putea sa verific daca totul e ok.

Multumesc
verificati la ITM,casa de sanatate,etc.da ,va afecteaza ca nu veti primi indemnizatie si va treb sa-i act in jud
crisv a scris:

verificati la ITM,casa de sanatate,etc.da ,va afecteaza ca nu veti primi indemnizatie si va treb sa-i act in jud

ITM-ul nu are nicio legatura cu plata acestor contributii .... adresati-va ANAF-ului.