Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... garant credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

garant credit

am lucrt la o firma unde patronul meu a luat un credit bancar pe firma,iar eu lam girat cu patrimoniul actual si viitor.ulterior firma sa vandut patronul a disparut iar eu sant in somaj.creditele la banca nu sau mai platit iar banca mia facut un dosr in instanta fara ma ma instiinteze de unde mi sa pus proprire pe cont avad un cont bancar in care mi se livra alocatia de stat pt copil,alte bunuri imobile nu detin locuiesc intrun ap inchiriat,vreau sa stiu ce mi se pote intampla.patronul unde lucram cred ca a pl di tara si toate au ramas pe mine la banca eu nu pot plati ratele deci la ce sa ma astept.
Precizati concret ce fel de act ati incheiat, va rog.
Teoretic, daca acel act este titlu executoriu, puteti fi executat silit.

Pentru executarea silita asupra "alocatiei", puteti formula contestatie la executarea silita, poprirea asupra acesteia nefiind legala.

Daca aveti salariu, s-ar putea pune poprire, pe maxim 1/2 din cuantumul acestuia, daca aveti bunuri mobile, acestea pot fi scoase la vanzare, prin licitatie publica.