Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot sa inchid contul firmei?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot sa inchid contul firmei?

Buna ziua, daca am o societate dar nu ma folosesc deloc de contul bancar, toate tranzactiile se fac cash, este vreo problema daca ma duc sa banca sa inchid contul pentru a nu mai plati administrarea degeaba?

Ma poate acest lucru afecta in relatiile cu statul?

Multumesc anticipat!
Puteti sa-l inchideti...=D>.eliminati o cheltuiala in plus,daca nu-l mai folositi pentru nici o plata.
pai la deschiderea firmei nu este obligatoriu sa ai deschis cont la banca?
si pe mine ma intereseaza si l-am intrebat pe contabil si mi-a zis ca nu pot renunta si ma cam deranjaza sa dau 4 euro pe luna aiurea la banca fara sa-mi faca vreo operatiune
O firma in activitate trebuie sa aiba cont bancar. Cautati o alta banca unde comisionul este mai mic.
Nu va obliga nimeni sa aveti cont bancar. Impozitele si taxele pe care le aveti de plata le puteti plati direct la trezoreria de care apartineti.