Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu medical la gravide
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu medical la gravide

astazi la serviciu am aflat de la patroni ca daca ne luam concediu medical vor veni acasa sa ne verifice intre orele 8-12,14-18.19-20 si daca nu suntem acsa ne desfac contractul de munca dupa noua lege dar ca la gravide ar fi altfel ........eu sunt gravida si as vrea sa stiu care e diferenta
1. Mai cititi, pe acest topic, si celelalte raspunsuri date la aceeasi intrebare.
2. Graviditatea nu este o boala, deci nu va poate verifica acasa.