Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ce act imi trebuie?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ce act imi trebuie?

stau cu chirie intr-un apartament in bucuresti iar atunci cand m-am mutat, am dat pe langa chiria pe prima luna si o garantie egala cu chiria. atunci cand o sa ma mut, proprietara trebuie sa-mi restituie restul de garantie, dupa ce va plati cheltuielile si parca vad ca nu o sa-mi mai dea nimic deoarece nu am semnat nimic cu ea.
nu am nicio dovada ca i-am dat acea garantie si stiu din auzite ca obisnuieste sa nu mai dea restul de garantie inapoi.
va rog, spuneti-mi cum ar trebui sa fac si cum. exista vreun model de act pe care as putea s-o pun sa-l semneze ca sa am si eu o garantie?
acel act il faceti cum va vine mai bine..nu e un model anume..