Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ce pot vinde pe cod CAEN\"Baruri\"?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ce pot vinde pe cod CAEN"Baruri"?

Buna ziua
Am si eu o intrebare.daca am o terasa si as dori sa vand produse de patiserie gen gogosi,covrigi de ce acte/autorizatii as avea nevoie?cum m-am gandit eu...sa nu am eu covrigarie,ci sa-mi aduca un distribuitor produsele pe care le depozitez in vitrine.eu apoi urmand sa le revand.Poate chiar ambalate in hartie...
Am firma cu domeniu de activitate "Baruri" si "alte activitati recreative". Imi sunt bune aceste coduri pentru ce as dori sa fac?adica pe terasa sa am si produse de patiserie dar cumparate,nu preparate...un aprat de inghetata,de vata pe bat....etc

Multumesc
pentru baruri puteti vinde si acele produse dar predominate trebuie sa fie bauturile alcoolice si tutunul
Oricum toate produsele vor fi achizitionate pe baza de factura sunt inregistrate ca si marfa,asa cum a spus si d-nul" avoc.PETRE" predominate sa fie bauturile alcoolice si tutunul
bine ar fi sa va luati si caen secundar comert cu amanuntul, sa stati mai linistita
multumesc pentru ajutor