avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 363 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ce pot vinde pe cod CAEN\"Baruri\"?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ce pot vinde pe cod CAEN"Baruri"?

Buna ziua
Am si eu o intrebare.daca am o terasa si as dori sa vand produse de patiserie gen gogosi,covrigi de ce acte/autorizatii as avea nevoie?cum m-am gandit eu...sa nu am eu covrigarie,ci sa-mi aduca un distribuitor produsele pe care le depozitez in vitrine.eu apoi urmand sa le revand.Poate chiar ambalate in hartie...
Am firma cu domeniu de activitate "Baruri" si "alte activitati recreative". Imi sunt bune aceste coduri pentru ce as dori sa fac?adica pe terasa sa am si produse de patiserie dar cumparate,nu preparate...un aprat de inghetata,de vata pe bat....etc

Multumesc
Cel mai recent răspuns: beasan , utilizator 11:46, 21 Iunie 2010
pentru baruri puteti vinde si acele produse dar predominate trebuie sa fie bauturile alcoolice si tutunul
Oricum toate produsele vor fi achizitionate pe baza de factura sunt inregistrate ca si marfa,asa cum a spus si d-nul" avoc.PETRE" predominate sa fie bauturile alcoolice si tutunul
bine ar fi sa va luati si caen secundar comert cu amanuntul, sa stati mai linistita
multumesc pentru ajutor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitatea comerciala iovitadrian iovitadrian m-am decis sa infiintez o PF dar am o nedumedirere la care nu-i gasesc raspuns.daca aleg vanzator ambulant (produse nealimenetare) pot desfasura activitatea in ... (vezi toată discuția)
Cod caen produse de patiserie, cafea cristina.00 cristina.00 As dori sa imi dechid un chiosc in care sa vand produse de patiserie, cafea, sucuri, inghetata. ...imi poate spune cineva in ce cod (coduri)caen ma ... (vezi toată discuția)
Cod caen Maria Stet Maria Stet Buna va rog sa mă ajutați în ceea ce privește codul CAEN. Am doua puncte de lucru la aceeași adresă,binenteles în încăperi diferite. Activitatea ... (vezi toată discuția)